Salutes Veterans

Iroquois Foundation 4 Miler

Elma, NY
November 4, 2017

Results Data Courtesy of:  ITS Buffalo Time
Overall Finish Order    Men - Age Groups      Women - Age Groups      Age Graded Overall
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace         InGroup      InSex    AGtime   AGpct  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Ryan Mitchell        East Aurora, NY      0:22:47  0:05:42     1/M15-19        1/M    0:22:19  75.72% 
    2. Christopher Smykal   Orchard Park, NY     0:25:52  0:06:28     1/M35-39        2/M    0:25:00  67.59% 
    3. Joplin Hess          East Aurora, NY      0:26:04  0:06:31     1/M0-14         3/M    0:24:42  68.42% 
    4. Carrie Wert          Buffalo, NY          0:27:28  0:06:52     1/F35-39        1/F    0:26:52  71.48% 
    5. Wendy Guyker         Snyder, NY           0:27:47  0:06:57     2/F35-39        2/F    0:27:25  70.04% 
    6. Tiffany Knarr        Depew, NY            0:28:21  0:07:05     1/F30-34        3/F    0:28:17  67.88% 
    7. Adam Niziol          Tonawanda, NY        0:28:22  0:07:05     1/M30-34        4/M    0:28:02  60.29% 
    8. Catherine Sokal      Buffalo, NY          0:28:25  0:07:06     1/F40-44        4/F    0:27:28  69.89% 
    9. Clint Homer          Orchard Park, NY     0:28:53  0:07:13     1/M45-49        5/M    0:26:18  64.24% 
   10. James White          East Aurora, NY      0:28:59  0:07:15     1/M40-44        6/M    0:27:00  62.58% 
   11. Franklin Skarupinski Elma, NY             0:29:15  0:07:19     2/M15-19        7/M    0:29:15  57.78% 
   12. Tara Reimer          East Aurora, NY      0:29:31  0:07:23     2/F40-44        5/F    0:28:09  68.22% 
   13. Ed Karalus           Elma, NY             0:29:34  0:07:23     2/M45-49        8/M    0:26:31  63.74% 
   14. Carlos Temple        Strykersville, NY    0:29:45  0:07:26     2/M0-14         9/M    0:28:11  59.95% 
   15. Andrew Tonsoline     Elma, NY             0:30:54  0:07:44     1/M25-29       10/M    0:30:54  54.69% 
   16. Nicholas Sisti       Marilla, NY          0:31:00  0:07:45     3/M15-19       11/M    0:29:56  56.46% 
   17. Andrew Lisitsky      Orchard Park, NY     0:31:17  0:07:49     3/M45-49       12/M    0:28:30  59.31% 
   18. John Moscato         Clarence, NY         0:31:21  0:07:50     2/M40-44       13/M    0:29:39  57.00% 
   19. Jeremy Beecher       Niagara Falls, NY    0:31:25  0:07:51     2/M35-39       14/M    0:30:34  55.29% 
   20. Melissa Rudich       Marilla, NY          0:31:33  0:07:53     3/F35-39        6/F    0:31:15  61.45% 
   21. Matthew Romagnuolo   Elma, NY             0:31:36  0:07:54     4/M45-49       15/M    0:28:47  58.72% 
   22. Derrick Andrzejewski Marrilla, NY         0:31:49  0:07:57     4/M15-19       16/M    0:31:10  54.22% 
   23. Thomas Kittell       East Aurora, NY      0:32:03  0:08:01     1/M55-59       17/M    0:26:57  62.70% 
   24. Allison Staerker     East Aurora, NY      0:32:11  0:08:03     1/F45-49        7/F    0:30:11  63.60% 
   25. Martin Arthur        Clarence Center, NY  0:32:35  0:08:09     2/M55-59       18/M    0:27:38  61.17% 
   26. Paul Gurgol          Cheektowaga, NY      0:32:51  0:08:13     3/M40-44       19/M    0:30:23  55.63% 
   27. Richard Violanti     East Aurora, NY      0:32:54  0:08:13     5/M45-49       20/M    0:29:30  57.28% 
   28. Logan Stanczewski    East Aurora, NY      0:32:56  0:08:14     3/M0-14        21/M    0:27:31  61.41% 
   29. Michael Johel        East Aurora, NY      0:33:11  0:08:18     3/M55-59       22/M    0:27:40  61.07% 
   30. Mary Ann Arnold      Alden, NY            0:33:30  0:08:22     1/F50-54        8/F    0:28:50  66.60% 
   31. Ian Standish         South Wales, NY      0:34:35  0:08:39     4/M0-14        23/M    0:31:07  54.32% 
   32. Jennifer Andreas     Lancaster, NY        0:35:07  0:08:47     2/F30-34        9/F    0:35:07  54.69% 
   33. Sheila Warchocki     Elma, NY             0:35:41  0:08:55     3/F40-44       10/F    0:34:30  55.65% 
   34. Lisa Mitchell        East Aurora, NY      0:35:46  0:08:56     4/F40-44       11/F    0:34:06  56.30% 
   35. Nick Hess            East Aurora, NY      0:35:53  0:08:58     3/M35-39       24/M    0:34:26  49.07% 
   36. Alex Clough          Cheektowaga, NY      0:35:53  0:08:58     1/F25-29       12/F    0:35:53  53.51% 
   37. Colleen McCoy        East Aurora, NY      0:35:53  0:08:58     2/F50-54       13/F    0:31:36  60.77% 
   38. Larry Mruk           Elma, NY             0:36:05  0:09:01     1/M65-69       25/M    0:27:03  62.49% 
   39. Lynn Tedesco         Elma, NY             0:36:06  0:09:01     2/F45-49       14/F    0:33:52  56.70% 
   40. John Walker          Williamsville, NY    0:36:13  0:09:03     1/M60-64       26/M    0:28:56  58.40% 
   41. Dan George           Lancaster, NY        0:36:13  0:09:03     2/M30-34       27/M    0:35:55  47.05% 
   42. Chase Stanczewski    East Aurora, NY      0:36:48  0:09:12     5/M0-14        28/M    0:29:21  57.58% 
   43. Jason Aigner         Elma, NY             0:36:51  0:09:13     4/M40-44       29/M    0:34:20  49.22% 
   44. Karen Schoenhals     West Seneca, NY      0:37:10  0:09:17     3/F50-54       15/F    0:33:06  58.01% 
   45. Amy Aigner           Orchard Park, NY     0:37:13  0:09:18     4/F35-39       16/F    0:36:34  52.50% 
   46. Bruan Benstead       Holland, NY          0:37:14  0:09:18     1/M50-54       30/M    0:32:52  51.41% 
   47. Melissa Aigner       Elma, NY             0:37:25  0:09:21     5/F40-44       17/F    0:35:56  53.42% 
   48. Larry Standish       South Wales, NY      0:37:57  0:09:29     6/M45-49       31/M    0:34:18  49.27% 
   49. Katie Black          Elma, NY             0:38:03  0:09:31     4/F50-54       18/F    0:33:30  57.31% 
   50. Michele Hovey        Elma, NY             0:38:30  0:09:37     3/F45-49       19/F    0:34:40  55.38% 
   51. Rachel Szalay        Bennington, NY       0:38:30  0:09:37     6/F40-44       20/F    0:36:43  52.30% 
   52. Nadv└ge Rose Petrie  East Aurora, NY      0:38:47  0:09:42     2/F25-29       21/F    0:38:47  49.51% 
   53. David Stapleton      Depew, NY            0:39:56  0:09:59     2/M50-54       32/M    0:34:08  49.50% 
   54. Edward Szuba Iii     Hamburg, NY          0:40:04  0:10:01     3/M30-34       33/M    0:39:35  42.69% 
   55. Philip Tonsoline     Elma, NY             0:40:11  0:10:03     4/M55-59       34/M    0:32:57  51.29% 
   56. Marty Solecki        Elma, NY             0:40:27  0:10:07     2/M65-69       35/M    0:31:28  53.69% 
   57. Mary Buehlmann       East Aurora, NY      0:40:50  0:10:13     5/F50-54       22/F    0:35:08  54.64% 
   58. Mary Keller          East Aurora, NY      0:41:01  0:10:15     1/F55-59       23/F    0:34:04  56.36% 
   59. Peter Tonsoline      Depew, NY            0:41:34  0:10:24     3/M65-69       36/M    0:31:28  53.70% 
   60. Amanda Wirth         Elma, NY             0:41:37  0:10:24     3/F25-29       24/F    0:41:37  46.14% 
   61. Rebecca Dawson       Holland, NY          0:41:37  0:10:24     4/F25-29       25/F    0:41:37  46.14% 
   62. Damian Gregoire      Hamburg, NY          0:42:31  0:10:38     4/M30-34       37/M    0:42:28  39.80% 
   63. Dawn Fronczek        East Aurora, NY      0:42:31  0:10:38     3/F30-34       26/F    0:42:25  45.26% 
   64. Grace Addesa         East Aurora, NY      0:44:41  0:11:10     1/F15-19       27/F    0:42:11  45.52% 
   65. Deborah Diblasi      Lawtons, NY          0:46:08  0:11:32     1/F60-64       28/F    0:36:00  53.32% 
   66. Melissa Martin       Lancaster, NY        0:47:16  0:11:49     7/F40-44       29/F    0:44:43  42.94% 
   67. Leigh Prezepiora     Depew, NY            0:48:48  0:12:12     4/F30-34       30/F    0:48:36  39.51% 
   68. Jennifer Beecher     Niagara Falls, NY    0:48:48  0:12:12     5/F30-34       31/F    0:48:36  39.51% 
   69. Megan May            Elma, NY             0:50:48  0:12:42     6/F30-34       32/F    0:50:48  37.80% 
   70. Katelyn May          Elma, NY             0:50:48  0:12:42     1/F0-14        33/F    0:42:44  44.92% 
   71. Laura Lisitsky       Orchard Park, NY     0:52:00  0:13:00     4/F45-49       34/F    0:47:51  40.13% 
   72. Ric Weber            Elma, NY             0:52:00  0:13:00     3/M50-54       38/M    0:44:27  38.02% 
   73. Darilyn Addesa       East Aurora, NY      0:55:13  0:13:48     5/F45-49       35/F    0:51:19  37.41% 



Top of Page








Women - Age Group Results       Men - Age Groups      Overall Finish Order       Age Graded Overall
 
 
 
Women 0-14
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Katelyn May          Elma, NY              0:50:48   0:12:42     70    33/F
 
 
 
Women 15-19
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Grace Addesa         East Aurora, NY       0:44:41   0:11:10     64    27/F
 
 
 
Women 25-29
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Alex Clough          Cheektowaga, NY       0:35:53   0:08:58     36    12/F
    2. Nadv└ge Rose Petrie  East Aurora, NY       0:38:47   0:09:42     52    21/F
    3. Amanda Wirth         Elma, NY              0:41:37   0:10:24     60    24/F
    4. Rebecca Dawson       Holland, NY           0:41:37   0:10:24     61    25/F
 
 
 
Women 30-34
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Tiffany Knarr        Depew, NY             0:28:21   0:07:05      6     3/F
    2. Jennifer Andreas     Lancaster, NY         0:35:07   0:08:47     32     9/F
    3. Dawn Fronczek        East Aurora, NY       0:42:31   0:10:38     63    26/F
    4. Leigh Prezepiora     Depew, NY             0:48:48   0:12:12     67    30/F
    5. Jennifer Beecher     Niagara Falls, NY     0:48:48   0:12:12     68    31/F
    6. Megan May            Elma, NY              0:50:48   0:12:42     69    32/F
 
 
 
Women 35-39
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Carrie Wert          Buffalo, NY           0:27:28   0:06:52      4     1/F
    2. Wendy Guyker         Snyder, NY            0:27:47   0:06:57      5     2/F
    3. Melissa Rudich       Marilla, NY           0:31:33   0:07:53     20     6/F
    4. Amy Aigner           Orchard Park, NY      0:37:13   0:09:18     45    16/F
 
 
 
Women 40-44
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Catherine Sokal      Buffalo, NY           0:28:25   0:07:06      8     4/F
    2. Tara Reimer          East Aurora, NY       0:29:31   0:07:23     12     5/F
    3. Sheila Warchocki     Elma, NY              0:35:41   0:08:55     33    10/F
    4. Lisa Mitchell        East Aurora, NY       0:35:46   0:08:56     34    11/F
    5. Melissa Aigner       Elma, NY              0:37:25   0:09:21     47    17/F
    6. Rachel Szalay        Bennington, NY        0:38:30   0:09:37     51    20/F
    7. Melissa Martin       Lancaster, NY         0:47:16   0:11:49     66    29/F
 
 
 
Women 45-49
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Allison Staerker     East Aurora, NY       0:32:11   0:08:03     24     7/F
    2. Lynn Tedesco         Elma, NY              0:36:06   0:09:01     39    14/F
    3. Michele Hovey        Elma, NY              0:38:30   0:09:37     50    19/F
    4. Laura Lisitsky       Orchard Park, NY      0:52:00   0:13:00     71    34/F
    5. Darilyn Addesa       East Aurora, NY       0:55:13   0:13:48     73    35/F
 
 
 
Women 50-54
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Mary Ann Arnold      Alden, NY             0:33:30   0:08:22     30     8/F
    2. Colleen McCoy        East Aurora, NY       0:35:53   0:08:58     37    13/F
    3. Karen Schoenhals     West Seneca, NY       0:37:10   0:09:17     44    15/F
    4. Katie Black          Elma, NY              0:38:03   0:09:31     49    18/F
    5. Mary Buehlmann       East Aurora, NY       0:40:50   0:10:13     57    22/F
 
 
 
Women 55-59
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Mary Keller          East Aurora, NY       0:41:01   0:10:15     58    23/F
 
 
 
Women 60-64
----------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time      Pace    OvrAll   InSex
----------------------------------------------------------------------------------
    1. Deborah Diblasi      Lawtons, NY           0:46:08   0:11:32     65    28/F



Top of Page








Men - Age Group Results       Women - Age Groups       Overall Finish Order       Age Graded Overall
 
 
 
Men 0-14
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. Joplin Hess          East Aurora, NY      0:26:04  0:06:31      3     3/M
    2. Carlos Temple        Strykersville, NY    0:29:45  0:07:26     14     9/M
    3. Logan Stanczewski    East Aurora, NY      0:32:56  0:08:14     28    21/M
    4. Ian Standish         South Wales, NY      0:34:35  0:08:39     31    23/M
    5. Chase Stanczewski    East Aurora, NY      0:36:48  0:09:12     42    28/M
 
 
 
Men 15-19
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. Ryan Mitchell        East Aurora, NY      0:22:47  0:05:42      1     1/M
    2. Franklin Skarupinski Elma, NY             0:29:15  0:07:19     11     7/M
    3. Nicholas Sisti       Marilla, NY          0:31:00  0:07:45     16    11/M
    4. Derrick Andrzejewski Marrilla, NY         0:31:49  0:07:57     22    16/M
 
 
 
Men 25-29
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. Andrew Tonsoline     Elma, NY             0:30:54  0:07:44     15    10/M
 
 
 
Men 30-34
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. Adam Niziol          Tonawanda, NY        0:28:22  0:07:05      7     4/M
    2. Dan George           Lancaster, NY        0:36:13  0:09:03     41    27/M
    3. Edward Szuba Iii     Hamburg, NY          0:40:04  0:10:01     54    33/M
    4. Damian Gregoire      Hamburg, NY          0:42:31  0:10:38     62    37/M
 
 
 
Men 35-39
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. Christopher Smykal   Orchard Park, NY     0:25:52  0:06:28      2     2/M
    2. Jeremy Beecher       Niagara Falls, NY    0:31:25  0:07:51     19    14/M
    3. Nick Hess            East Aurora, NY      0:35:53  0:08:58     35    24/M
 
 
 
Men 40-44
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. James White          East Aurora, NY      0:28:59  0:07:15     10     6/M
    2. John Moscato         Clarence, NY         0:31:21  0:07:50     18    13/M
    3. Paul Gurgol          Cheektowaga, NY      0:32:51  0:08:13     26    19/M
    4. Jason Aigner         Elma, NY             0:36:51  0:09:13     43    29/M
 
 
 
Men 45-49
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. Clint Homer          Orchard Park, NY     0:28:53  0:07:13      9     5/M
    2. Ed Karalus           Elma, NY             0:29:34  0:07:23     13     8/M
    3. Andrew Lisitsky      Orchard Park, NY     0:31:17  0:07:49     17    12/M
    4. Matthew Romagnuolo   Elma, NY             0:31:36  0:07:54     21    15/M
    5. Richard Violanti     East Aurora, NY      0:32:54  0:08:13     27    20/M
    6. Larry Standish       South Wales, NY      0:37:57  0:09:29     48    31/M
 
 
 
Men 50-54
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. Bruan Benstead       Holland, NY          0:37:14  0:09:18     46    30/M
    2. David Stapleton      Depew, NY            0:39:56  0:09:59     53    32/M
    3. Ric Weber            Elma, NY             0:52:00  0:13:00     72    38/M
 
 
 
Men 55-59
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. Thomas Kittell       East Aurora, NY      0:32:03  0:08:01     23    17/M
    2. Martin Arthur        Clarence Center, NY  0:32:35  0:08:09     25    18/M
    3. Michael Johel        East Aurora, NY      0:33:11  0:08:18     29    22/M
    4. Philip Tonsoline     Elma, NY             0:40:11  0:10:03     55    34/M
 
 
 
Men 60-64
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. John Walker          Williamsville, NY    0:36:13  0:09:03     40    26/M
 
 
 
Men 65-69
--------------------------------------------------------------------------------
Place  Name                 Town                 Time     Pace    OvrAll   InSex
--------------------------------------------------------------------------------
    1. Larry Mruk           Elma, NY             0:36:05  0:09:01     38    25/M
    2. Marty Solecki        Elma, NY             0:40:27  0:10:07     56    35/M
    3. Peter Tonsoline      Depew, NY            0:41:34  0:10:24     59    36/M



Top of Page








Age Graded Overall       Men - Age Groups       Women - Age Groups       Overall Finish Order
----------------------------------------------------------------------------
AGPlace  Name                   AGtime    AGpct    Age    Time      Place   
----------------------------------------------------------------------------
      1. Ryan Mitchell          0:22:19   75.72%     16   0:22:47       1 
      2. Carrie Wert            0:26:52   71.48%     39   0:27:28       4 
      3. Wendy Guyker           0:27:25   70.04%     37   0:27:47       5 
      4. Catherine Sokal        0:27:28   69.89%     41   0:28:25       8 
      5. Joplin Hess            0:24:42   68.42%     14   0:26:04       3 
      6. Tara Reimer            0:28:09   68.22%     43   0:29:31      12 
      7. Tiffany Knarr          0:28:17   67.88%     33   0:28:21       6 
      8. Christopher Smykal     0:25:00   67.59%     38   0:25:52       2 
      9. Mary Ann Arnold        0:28:50   66.60%     53   0:33:30      30 
     10. Clint Homer            0:26:18   64.24%     46   0:28:53       9 
     11. Ed Karalus             0:26:31   63.74%     48   0:29:34      13 
     12. Allison Staerker       0:30:11   63.60%     45   0:32:11      24 
     13. Thomas Kittell         0:26:57   62.70%     56   0:32:03      23 
     14. James White            0:27:00   62.58%     43   0:28:59      10 
     15. Larry Mruk             0:27:03   62.49%     69   0:36:05      38 
     16. Melissa Rudich         0:31:15   61.45%     36   0:31:33      20 
     17. Logan Stanczewski      0:27:31   61.41%     10   0:32:56      28 
     18. Martin Arthur          0:27:38   61.17%     55   0:32:35      25 
     19. Michael Johel          0:27:40   61.07%     57   0:33:11      29 
     20. Colleen McCoy          0:31:36   60.77%     51   0:35:53      37 
     21. Adam Niziol            0:28:02   60.29%     34   0:28:22       7 
     22. Carlos Temple          0:28:11   59.95%     14   0:29:45      14 
     23. Andrew Lisitsky        0:28:30   59.31%     46   0:31:17      17 
     24. Matthew Romagnuolo     0:28:47   58.72%     46   0:31:36      21 
     25. John Walker            0:28:56   58.40%     62   0:36:13      40 
     26. Karen Schoenhals       0:33:06   58.01%     50   0:37:10      44 
     27. Franklin Skarupinski   0:29:15   57.78%     19   0:29:15      11 
     28. Chase Stanczewski      0:29:21   57.58%      9   0:36:48      42 
     29. Katie Black            0:33:30   57.31%     51   0:38:03      49 
     30. Richard Violanti       0:29:30   57.28%     48   0:32:54      27 
     31. John Moscato           0:29:39   57.00%     41   0:31:21      18 
     32. Lynn Tedesco           0:33:52   56.70%     45   0:36:06      39 
     33. Nicholas Sisti         0:29:56   56.46%     15   0:31:00      16 
     34. Mary Keller            0:34:04   56.36%     56   0:41:01      58 
     35. Lisa Mitchell          0:34:06   56.30%     43   0:35:46      34 
     36. Sheila Warchocki       0:34:30   55.65%     41   0:35:41      33 
     37. Paul Gurgol            0:30:23   55.63%     44   0:32:51      26 
     38. Michele Hovey          0:34:40   55.38%     49   0:38:30      50 
     39. Jeremy Beecher         0:30:34   55.29%     37   0:31:25      19 
     40. Andrew Tonsoline       0:30:54   54.69%     26   0:30:54      15 
     41. Jennifer Andreas       0:35:07   54.69%     31   0:35:07      32 
     42. Mary Buehlmann         0:35:08   54.64%     53   0:40:50      57 
     43. Ian Standish           0:31:07   54.32%     12   0:34:35      31 
     44. Derrick Andrzejewski   0:31:10   54.22%     16   0:31:49      22 
     45. Peter Tonsoline        0:31:28   53.70%     68   0:41:34      59 
     46. Marty Solecki          0:31:28   53.69%     65   0:40:27      56 
     47. Alex Clough            0:35:53   53.51%     28   0:35:53      36 
     48. Melissa Aigner         0:35:56   53.42%     42   0:37:25      47 
     49. Deborah Diblasi        0:36:00   53.32%     61   0:46:08      65 
     50. Amy Aigner             0:36:34   52.50%     38   0:37:13      45 
     51. Rachel Szalay          0:36:43   52.30%     43   0:38:30      51 
     52. Bruan Benstead         0:32:52   51.41%     50   0:37:14      46 
     53. Philip Tonsoline       0:32:57   51.29%     59   0:40:11      55 
     54. Nadv└ge Rose Petrie    0:38:47   49.51%     29   0:38:47      52 
     55. David Stapleton        0:34:08   49.50%     54   0:39:56      53 
     56. Larry Standish         0:34:18   49.27%     47   0:37:57      48 
     57. Jason Aigner           0:34:20   49.22%     43   0:36:51      43 
     58. Nick Hess              0:34:26   49.07%     39   0:35:53      35 
     59. Dan George             0:35:55   47.05%     33   0:36:13      41 
     60. Amanda Wirth           0:41:37   46.14%     27   0:41:37      60 
     61. Rebecca Dawson         0:41:37   46.14%     27   0:41:37      61 
     62. Grace Addesa           0:42:11   45.52%     15   0:44:41      64 
     63. Dawn Fronczek          0:42:25   45.26%     33   0:42:31      63 
     64. Katelyn May            0:42:44   44.92%     10   0:50:48      70 
     65. Melissa Martin         0:44:43   42.94%     44   0:47:16      66 
     66. Edward Szuba Iii       0:39:35   42.69%     34   0:40:04      54 
     67. Laura Lisitsky         0:47:51   40.13%     47   0:52:00      71 
     68. Damian Gregoire        0:42:28   39.80%     30   0:42:31      62 
     69. Leigh Prezepiora       0:48:36   39.51%     34   0:48:48      67 
     70. Jennifer Beecher       0:48:36   39.51%     34   0:48:48      68 
     71. Ric Weber              0:44:27   38.02%     54   0:52:00      72 
     72. Megan May              0:50:48   37.80%     30   0:50:48      69 
     73. Darilyn Addesa         0:51:19   37.41%     46   0:55:13      73 

Top of Page


Race Results At: BuffaloRunners.com